Dnes otevřeno: 09:00 - 21:00 en

Pardubické kulturní menu – září

Datum zprávy: 31 července 2019

PŘES PRSTY

Kdy: po celé září

Kde: kino Cinema City, PALÁC Pardubice

Nová komedie Petra Kolečka o lásce pod volejbalovou sítí a hlavně o tom, že člověk sice udělá hodně chyb, ale přesto vždycky přijde od života nová šance.

Film Přes prsty se odehrává na beach volejbalových hřištích, ale nejen na nich. Volejbalistky Linda (Petra Hřebíčková) a Pavla (Denisa Nesvačilová), Hynek (Vojta Dyk) a Jíra, svérázný správce hřiště se zajímavou minulostí (Jiří Langmajer) vás z plátna uchvátí příběhem plným lásky, letní romantiky a „kolečkovského“ humoru.

Vyrazíte s partnerem nebo s přáteli? Rezervujte si ta nejlepší místa v našem kině Cinema City.

VELKÝ KONCERT ČESKÉHO ROZHLASU

Kdy: pondělí 2. září, 16.00

Kde: Komenského náměstí, Pardubice

Odpoledne v první zářijové pondělí se Pardubicemi rozezní tóny Velkého koncertu Českého rozhlasu Pardubice. Na Komenského náměstí u Krajského úřadu si přijdou na své všechny generace. Zazpívají Martin Chodúr, David Deyl, Eva a Vašek nebo pardubický JK Band. Těšit se na vás budou oblíbení moderátoři Českého rozhlasu v čele s Alenou Zárybnickou.

Je připraven speciální program pro děti, takže můžete vyrazit za kulturou s celou rodinou. Vstup je zdarma.

PERNŠTEJN FEST

Kdy: sobota 7. září, 13.00

Kde: Pardubický pivovar

Jestli si občas s chutí dopřejete sklenici vychlazeného piva, na této akci nesmíte chybět. Úplně poprvé ochutnáme vlajkovou loď Pardubického pivovaru – pivo Vilém – přímo z ležáckého tanku.

Na pódiu se vystřídají super české kapely – Wohnout, eNDee, Doctor P.P., Wanastowi Vjecy Revival či Mňága a Žďorp.

Siláci a jedlíci se mohou zapojit do soutěží, všichni návštěvníci si užijí doprovodný pivní program pod názvem Pernštejn výzva. Samozřejmostí je možnost komentované exkurze pivovarem, pivní nadšenci uvítají Pivní akademii čepování piva. Nebude chybět ani dětský program pro nejmenší s celou řadou zábavných aktivit. Kupte si vstupenky pohodlně online.

DNY MARIANNE

Kdy: 13. až 15. září

Kde: PALÁC Pardubice

Nejlepší nákupy v roce jsou tady! Tentokrát na vás čekají slevy až 70 % v celé řadě obchodů v PALÁCI Pardubice.

Kromě slev si nenechte ujít dárky za nákupy nebo stylovou tašku Dny Marianne, která je letos v novém designu! Tašku si vyzvedněte zdarma v zapojených obchodech výměnou za kupon, který najdete v kuponové knize nebo v aplikaci.

Ještě váháte? Stáhněte si mobilní aplikaci a vyrazte na nejvýhodnější nákupy ve Dnech Marianne do PALÁCE Pardubice!

RETROMĚSTEČKO…

Kdy: 14. a 15. září

Kde: Bývalá kasárna TGM, Pardubice

Připravte se na báječný víkend plný tradic a zábavy! Bývalá kasárna se na dva dny promění v Retroměstečko, kde s celou rodinou můžete prožít nezapomenutelný zážitek. Nakouknete pod pokličku práce hasičů, záchranářů a bezpečnostních složek a seznámíte se s úspěchy naší země z historie i současnosti napříč různými obory.

Můžete si prohlédnout a osahat moto veterány, navštívit tankovou arénu nebo vyzkoušet staré a dobové hračky. Pro děti je připravena Superbojovka s Retráčkem o zajímavé akční i věcné ceny. Akce Retroměstečko… má i humanitní podtext, takže návštěvou zároveň uděláte dobrý skutek. Přijdete? Nalaďte se dopředu a kupte si vstupenky online na www.retromestecko.cz.

OTEVŘENÍ NOVÉHO FOOD COURTU

Kdy: už brzy

Kde: PALÁC Pardubice

Byli jste na slavnostním otevření Burger Kingu? Přestřihli jsme pásku, rozkrojili dort a ochutnali první burgery grilované na opravdovém ohni. Mňam! Jestli máte rádi poctivý americký burger, rozhodně brzy zajděte.

Určitě jste si všimli, že se ve food courtu chystá ještě něco. A máte pravdu, už brzy otevřeme další novou restauraci. Nebudeme vás napínat a rovnou prozradíme, že novinkou bude Sakura’s Running Sushi. Sledujte nás na Facebooku a Instagramu, ať vám neunikne pozvánka na slavnostní otevření. My už se nemůžeme dočkat!