úte: 09:00 - 21:00 en

Pardubické kulturní menu – září

Datum zprávy: 12 března 2020

ZPÁTKY DO ŠKOLY

Kdy: pátek 4. září, 9.00 hodin

Kde: PALÁC Pardubice

V AKCI SE ZÁCHRANNÝMI SLOŽKAMI A MICHALEM NESVADBOU

V pátek 4. září vás s rodinou zveme na celodenní program do PALÁCE Pardubice. Představí se vám hasiči, policisté, vojáci, záchranáři, lidé z Českého červeného kříže a společně pro vás připraví řadu zajímavých ukázek a aktivit.

Svým představením děti potěší oblíbený Michal Nesvadba. Chybět nebudou ani dětské soutěže, kreativní dílna Sparkys, loutková pohádka nebo vystoupení Školy Svítání.

Podívejte ZDE se na celý program a přijďte si s námi užít rozloučení s prázdninami. Začínáme v pátek 4. září v 9 hodin.

 

EVROPSKÉ MĚSTO KONÍ

Kde: Pardubice

Pardubice se letos pyšní jedinečným putovním titulem Evropské město koní, a tak si letos užíváme spoustu „koňských“ akcí. Titul Evropské město koní si předávají vybraná města od roku 2016. Toto putovní ocenění mohou používat pouze města zapojená v síti EURO EQUUS, tedy sídla s hlubokou dostihovou tradicí nebo tradicí chovu koní.

U nás na pasáži jste v srpnu možná zhlédli výstavu „TOŽ BUDEME SEDLAT…“ o vztahu prezidenta Masaryka a koní. Vydejte se na některou z dalších mnoha akcí, které jsou součástí této výjimečné události. Více informací najdete např. zde.

 

STREET FOOD FESTIVAL S MICHALEM ŠKODOU

Kdy: pátek 18. a sobota 19. září

Kde: PALÁC Pardubice

Zveme vás na Street Food Festival, který se uskuteční v pátek 18. a v sobotu 19. září, pod taktovkou food bloggera a amatérského šéf kuchaře Martina Škody.

Akce se bude konat venku přímo před budovou obchodního centra podél Masarykova náměstí. Těšit se můžete na tzv. food trucky a stánky s nejrůznějším občerstvením. V rámci akce nebudou chybět ochutnávky a cooking show Martina Škody, který vystoupí v sobotu 19. září. Podívejte se, kdo bude vařit a jaký je line up na oba dva dny.

 

RETROMĚSTEČKO

Kdy: sobota 12. a neděle 13. září

Kde: Bývalá kasárna TGM, Pardubice

Připravte se na báječný víkend plný tradic a zábavy! Bývalá kasárna se na dva dny promění v Retroměstečko, kde s celou rodinou můžete prožít nezapomenutelný zážitek. Nakouknete pod pokličku práce hasičů, záchranářů a bezpečnostních složek a seznámíte se s úspěchy naší země z historie i současnosti napříč různými obory.

Můžete si prohlédnout a osahat moto veterány, navštívit tankovou arénu nebo vyzkoušet staré a dobové hračky. Pro děti je připravena řada her a soutěží. Přijdete? Nalaďte se dopředu a kupte si vstupenky online na www.retromestecko.cz.