po: 09:00 - 21:00 en

Pardubické kulturní menu – srpen

Datum zprávy: 12 března 2020

KINO CINEMA CITY: HAVEL

Kdy: právě teď v našem kině

Kde: kino Cinema City, PALÁC Pardubice

Co byste obětovali pro pravdu a lásku? Celovečerní film Havel přináší příběh Václava Havla z časů disentu, kdy ještě nebyl slavnou osobností. Poznáme Havlův bouřlivý osobní život, pronásledování, věznění a také milostné vztahy, vlastní pochyby a humor.

V roli Havla se představí Viktor Dvořák, Olgu Havlovou hraje Anna Geislerová. Výraznou a nepřehlédnutelnou postavou filmu je Havlův kamarád, buřič a živel Pavel Landovský, kterého ztvárnil Martin Hofmann. V dalších rolích hrají Barbora Seidlová, Jiří Bartoška, Stanislav Majer nebo Adrian Jastraban.

Zaujali jsme vás? Rezervujte si ta nejlepší místa v našem kině!

 

LETNÍ FOTOSOUTĚŽ S PALÁCEM O DÁRKOVÉ KARTY ZA 30 000 KČ

Kdy: od 20. července do 20. srpna

Kde: PALÁC Pardubice

Vyhlásili jsme letní fotosoutěž pro všechny malé i velké amatérské fotografy! Už jste stihli vyfotit povedený snímek s letní tématikou? Pošlete nám ho na Facebooku PALÁCE Pardubice nebo na e-mail fotosoutez@palacpardubice.cz.

A proč byste to měli dělat? Protože hrajeme o Dárkové karty v hodnotě 30 000 Kč. Chcete být mezi výherci? Podívejte se sem na všechny informace a pošlete soutěžní fotku ještě dnes. Čas běží už jen do 20. srpna!

 

FRIENDS FEST

Kdy: sobota 15. srpna

Kde: Dostihové závodiště Pardubice

Vážení přátelé Ameriky, letošní ročník Friends Festu bude! Těšit se můžete na fantastická auta a jejich show, krásné motorky, indiánskou vesnici, westernová představení, řadu hudebních vystoupení, ukázky amerických sportů, soutěže a dětský den se spoustou zábavných atrakcí pro děti včetně jízdy na koních.

Na hlavní festivalové ulici bude mnoho stánků s jídlem a pitím, kde můžete ochutnat něco z tradiční americké gastronomie. Program vyvrcholí hudebním vystoupením rockové dračice Tanji a legendární skupiny CITRON.

Do předprodeje jde jen omezený počet vstupenek. Pokud na festivalu chcete být, neváhejte dlouho!

 

LETNÍ ŠACHOVÉ PARDUBICE

Kdy: od 27. července do 2. srpna

Kde: Hotel Labe a PALÁC Pardubice

Ani letos nejsou Pardubice ochuzeny o svátek pro všechny hráče a příznivce šachu. Reprezentační festival LETNÍ ŠACHOVÉ PARDUBICE letos probíhá na přelomu července a srpna. Účast české šachové špičky nebo Turnaj legend jsou jedny z mnoha lákadel prestižní akce.

Do Pardubic se sjedou nejlepší hráči a hráčky z České republiky, aby v různých turnajích změřili své síly a také aby poskytli nezapomenutelný šachový zážitek pro české šachové fanoušky.

POZOR, v pátek 31. července vás zveme na speciální šachový program pro veřejnost k nám do PALÁCE Pardubice. Vstup je zdarma!

 

 

SPORTOVNÍ PARK PARDUBICE

Kdy: 8. – 16. srpna

Kde: Park na Špici

Fandíte zdravému pohybu a rádi sportujete na čerstvém vzduchu? Poznačte si v kalendáři druhý srpnový týden. Od 8. do 16. srpna se v Parku na Špici koná Sportovní park Pardubice! Na sportovištích, na řekách i v parku se představí na 70 sportovních klubů z Pardubic a okolí.

A zapojit se můžete i vy a vaše děti. Díky hrací kartě mohou malí i velcí sbírat záznamy o zdolání jednotlivých disciplín – za zdolání 12 sportovních disciplín získáte diplom se jménem a za zvládnutí 16 disciplín dokonce medaili. Karta není časově omezena, můžete přijít kdykoliv po celý týden. Jdete do toho s námi?

 

 

ZPÁTKY DO ŠKOLY

Kdy: pátek 4. září

Kde: PALÁC Pardubice

Prázdniny se přehouply do druhé poloviny a my vás už teď zveme na akci ZPÁTKY DO ŠKOLY. Bude v pátek 4. září a program je zatím tajemství. Sledujte náš Facebook, kde už brzy prozradíme víc!