Dnes otevřeno: 09:00 - 21:00 en

Pardubické kulturní menu – říjen

Datum zprávy: 2 září 2019

AUTOGRAMIÁDA ZLATÝCH VÍTĚZŮ

Kdy: sobota 5. října, 10.00 hodin

Kde: PALÁC Pardubice

Zveme vás na autogramiádu zlatých vítězů, která se koná v sobotu 5. října v 10 hodin v PALÁCI Pardubice.

V Pardubicích se od roku 1929 koná již devadesát let motocyklový závod Zlatá přilba. V současnosti je nejstarším pravidelně pořádaným závodem tohoto druhu na světě. I letos se v Pardubicích představí mnoho jezdců absolutní světové špičky bojujících o ve světě ceněnou trofej.

Přijďte se s nimi potkat tváří v tvář. V sobotu 5. října se v PALÁCI Pardubice setká se svými fanoušky hned sedm závodníků: Ole Olsen, Hans Nielsen, Erik Gundersen (všichni Dánsko), Jiří Štancl, Milan Špinka, Tomáš Topinka a Václav Milík.

Autogramiáda začíná v 10.00 a jste srdečně zváni!

DERMACOL BEAUTY DAYS

Kdy: pátek 11. října až neděle 13. října

Kde: PALÁC Pardubice

Ve spolupráci s oblíbenou českou značkou kosmetiky Dermacol vás zveme na Beauty Days Dermacol, které se konají od 11. do 13. října v PALÁCI Pardubice.

Každý den od 10 do 18 hodin je pro vás připraveno:

  • bezplatné líčení profesionálními vizážisty Dermacol
  • poradenství při výběru pleťové kosmetiky
  • bezplatné pudrování vlasů pro děti

Jako bonus můžete od pátku do neděle využít 20% slevu na kosmetiku k nákupu od 299 Kč v prodejně Dermacol.

 

129. VELKÁ PARDUBICKÁ SE SLAVIA POJIŠŤOVNOU

Kdy: neděle 13. října

Kde: Dostihové závodiště Pardubice

Když se v naší zemi začala hrát fotbalová liga, měla Velká pardubická za sebou už kolem padesáti ročníků! Legendární dostih, který je označován za jeden z nejtěžších překážkových dostihů evropského kontinentu, se za tu dobu stal významnou sportovní i společenskou událostí.

V posledních letech se termín jejího konání ustálil na druhou říjnovou neděli. Nejinak tomu bude i letos. Na trať dostihu dlouhého 6 900 metrů s jednatřiceti překážkami se koně vydají v neděli 13. října 2019. Vstupenky si můžete koupit online.

OMEGA – TOUR 2019 TŰZVIHAR

Kdy: sobota 19. října, 20.00

Kde: ČSOB Pojišťovna ARENA, Pardubice

Maďarská rocková legenda Omega vyráží na turné 2019 pod názvem „TŰZVIHAR“ (Ohnivý vichr). V sobotu 19. října se představí u nás v Pardubicích a zahraje známé a osvědčené hity, které budou mapovat průřez celou jejich tvorbou.

Jako předkapela vystoupí kapela Citron, pro změnu česká rocková legenda, která doprovodí Omegu plnohodnotným koncertem. Zpěvák János Kóbor prozradil, že pro české publikum si Omega připravuje překvapení. Nenechte si ho ujít! Vstupenky můžete koupit v předprodeji také online.

PREMIÉRA V KINĚ CINEMA CITY: POSLEDNÍ ARISTOKRATKA

Kdy: premiéra 24. října

Kde: kino Cinema City, PALÁC Pardubice

Rodilý Newyorčan Frank (Hynek Čermák) získá díky svým šlechtickým předkům dávné rodové sídlo – zámek Kostka. Potomek emigrantů se tak po více než čtyřiceti letech chystá s dcerou Marií (Yvona Stolařová) a temperamentní ženou Vivien (Tatiana Vilhelmová) na velký návrat do Čech. Čerství aristokraté jsou neznalí místních poměrů a nepolíbení českou realitou, někdejší vlast a zámecký život znají jen z prastarých vyprávění příbuzných.

Záležitosti spojené s navrácením majetku pro ně řeší právní zástupce Benda (Vojtěch Kotek), stálými obyvateli Kostky jsou zpátečnický kastelán Josef (Martin Pechlát), bodrá hospodyně paní Tichá (Eliška Balzerová) a hypochondrický údržbář Krása (Pavel Liška).

Vyrazte do kina na českou komedii v režii Jiřího Vejdělka. Vezmete partnera nebo přátele? Rezervujte si ta nejlepší místa v našem kině Cinema City.