Dnes otevřeno: 09:00 - 21:00 en

Pardubické kulturní menu – leden

Datum zprávy: 18 prosince 2019

POOPSIE SLIZ MÁNIE

Kdy: pátek 31. ledna a sobota 1. února

Kde: PALÁC Pardubice

Pro všechny šikovné školáky jsme připravili speciální zábavní program s Poopsie Slime Surprise slizem. POOPSIE Sliz mánie proběhne v hlavní pasáži PALÁCE Pardubice v pátek 31. ledna a v sobotu 1. února.

Oba dny se ponesou v zábavném duchu s Poopsie slizem v hlavní roli. Připraveny budou dílny, ve kterých si všechny děti vlastnoručně vyrobí sliz na hraní.  Každou hodinu vybereme a odměníme šikovné tvůrce nejkvalitnějších slizů. Děti si svůj výtvor mohou odnést domů. Celý program je zdarma a bude trvat od 12 do 18 hodin.

Mimo dílen s Poopsie Slime Surprise slizem děti čekají soutěže o ceny, které darovalo Hasbro. Podívejte se na celý dvoudenní program.

 

SHREK MUSICAL

Kdy: sobota 18. ledna, 15.00 hodin

Kde: Enteria arena, Pardubice

Kdo by neznal Shreka? Velkého zeleného zlobra, kterému do jeho milovaného domova – bažiny – nastěhoval zlotřilý král Farquaad všechny pohádkové bytosti! Aby získal zpět své soukromí, musí Shrek vysvobodit krásnou princeznu Fionu, kterou na opuštěném hradě hlídá obrovská dračice.

Na jeho cestě ho všemi úskalími provází upovídaný oslík až ke zdárnému konci – jak jinak než pohádkové svatbě. Shrek bude zpívat, tančit a hlavně bojovat za svou bažinu…

Výpravný muzikál, 50 vystupujících, živý orchestr a neobyčejný příběh už 18. 1. v Pardubicích. Vstupenky si můžete koupit online.

 

BELCANTO V OPEŘE A MUZIKÁLU

Kdy: neděle 19. ledna, 19.00 hodin

Kde: Enteria arena, Pardubice

Tento mimořádný koncert svedl dohromady přední umělce nejen českého, ale i mezinárodního významu v oblasti opery a muzikálu, jehož společným jmenovatelem je italská pěvecká technika “Bel canto”. Ta se váže především k opernímu stylu, ovšem cílem je ukázat, že i muzikál si zaslouží klasickou interpretaci, která tento obor povyšuje na vyšší uměleckou úroveň.

V nejznámějších áriích a duetech z děl A. Dvořáka, W.A. Mozarta, G. Pucciniho ,G. Verdiho,J. Strausse,L. Bernsteina,A.L. Webera, K. Svobody a dalších se představí sopranistka T. Mátlová, tenor P. Berger, baryton V. Chmelo a basbaryton D. Hůlka za doprovodu předního českého symfonického orchestrů pod vedením dirigenta Prof. L. Svárovského.

Vyrazte za kulturou a pořiďte si vstupenky pohodlně online.

SVÁTEK VÍNA SILÉNOS | VINAŘSKÝ PLES

Kdy: sobota 18. ledna, 18.00 hodin

Kde: Aldis Hradec Králové

Svátek vína Silénos nabídne opět prvotřídní vína z celého světa. Každý ročník je jiný a svým způsobem jedinečný. Letos spojíme skvělá vína, zážitkovou gastronomii a tanec. Připravili jsme pro vás Vinařský ples.

Kromě ochutnávek vín se budete moci nechat pobavit slovenským moderátorem a instrumentalistou, Igorem Hraškem. K tanci a poslechu bude hrát taneční orchestr StopTimeBand Jiřího Pavlíka; zpěvem nadchne mužský pěvecký sbor ze Slovácka Bratříčci s cimbálovou muzikou. Vstupenky si můžete zakoupit už teď.