ne: 10:00 - 21:00 en

Pardubické kulturní menu – červenec

Datum zprávy: 12 března 2020

KINO CINEMA CITY: 3BOBULE

Kdy: právě teď v našem kině

Kde: kino Cinema City, PALÁC Pardubice

Volné pokračování letní komedie z prostředí prosluněných moravských vinic míří do kin! Honza (Kryštof Hádek) a Klára (Tereza Ramba Voříšková) se stali majiteli vinařství a rodiči rozpustilých dvojčat. Jenže všední starosti dokáží být občas úmorné, takže v manželství jim to právě teď moc neklape. Navíc nastává rozhodující čas vinařského roku – vinobraní.

Ve třetím pokračování kultovní komedie nechybí Honzův neodolatelný kumpán Jirka (Lukáš Langmajer), vinařský i životní guru Václav Postránecký nebo starý dobrý soused Kozderka (Miroslav Táborský).

Chcete se pobavit a naladit na léto? Rezervujte si ta nejlepší místa v našem kině!

 

NA VÍNO!

Kdy: pátek 3. a sobota 4. července

Kde: Automatické mlýny, Pardubice

Pardubice vinařsky ožívají v srpnu, kdy se konají tradiční a vyhlášené akce. Ale to je ještě spousta času, co mají do té doby milovníci vína dělat? Přece jít do Mlýnů NA VÍNO!

Nová akce s podtitulem Pardubický festival skvělých vín se odehraje ve dvou dnech ve vnitřních i venkovních prostorách Automatických mlýnů. Kromě ochutnávky vín z dvacítky vinařství se můžeme těšit na delikatesy k zakousnutí, hudební vystoupení, letní kino, soutěže a tombolu. Online vstupenky zakoupíte na webu festivalu.

 

TŘI SESTRY A HOSTÉ

Kdy: pátek 17. července, 18.30

Kde: Pardubický pivovar

Kdo by neznal Tři Sestry! Svérázná kapela, kterou vede populární frontman Lou Fanánek Hagen, letos oslaví už 35 let své existence. A Pardubice nesmí chybět na mapě koncertní šňůry k půlkulatému výročí kapely. Tři Sestry u nás zahrají již podesáté za sebou!

Při velkolepé pódiové show zazní známé hity jako Zelená, Mexiko, Život je takovej nebo Modlitba pro partu. Vystoupení každého fanouška této kapely pohltí a nadchne. Chybět nebudou ani chmelové pochoutky z produkce Pardubického pivovaru. Ještě nemáte vstupenky?

 

SUPERHRDINOVÉ ANEB LEGENDY A POVĚSTI V PARDUBICÍCH

Kdy: úterý 21. července v 16.00

Kde: Zámek Pardubice

Víte, že superhrdinové existovali odjakživa? Ti současní si o svých předchůdcích dodnes rádi povídají příběhy. Třeba Aquaman má nejraději příběh o Jonášovi a velrybě.

V Pardubicích na pověsti a legendy narazíte na každém kroku. Na procházku historickým centrem děti a rodiče doprovodí dávní i současní, skuteční i smyšlení hrdinové. Budou vám vyprávět příběhy, které se staly, a ty, o kterých to s jistotou říci nemůžeme. Rezervujte si místa a vyrazte s rodinou na krásnými zážitky.

 

 

VÝSTAVY VE VÝCHODOČESKÉ GALERII

Kdy: úterý až neděle 10-18 hodin

Kde: Dům U Jonáše, Zámek 3

Nejen v deštivých dnech se vyplatí zavítat do Východočeské galerie v Pardubicích. Aktuálně můžete navštívit hned šest zajímavých výstav.

Výstava Fenomén Kuňka představuje nejlepší díla věnovaná Kunětické hoře. Výstavní projekt Pietní území Ležáky přibližuje mimořádnou architektonickou hodnotu pietního území. Dále jsou otevřené výstavy Starý psi, Rodná hrouda, Reflexe krajiny a přírody nebo Domov můj – svědectví portrétu. Na kterou výstavu vyrazíte vy?