Masarykovo náměstí 2799 Pardubice

DEN ZEMĚ – Steilmann

PRO LIDI, PLANETU A BUDOUCNOST

Pro naši značku comma je udržitelnost velmi důležitá. Naše motto je: Today for Tomorrow, pro lidi, planetu a budoucnost. Jsme oddaní lidem a přírodě a zákazníkům nabízíme módu z odpovědné výroby. Na výrobu produktů se vztahují sociální a ekologické normy. Při výrobě se provádí přísné kontroly znečišťujících látek a poskytujeme dodavatelům pokyny pro ochranu životních podmínek zvířat.

 

ETIKETA

V naší strategii udržitelných produktů stále více spoléháme na udržitelně certifikovaný a recyklovaný vláknitý materiál a výrobní procesy šetrné k životnímu prostředí. Modely, které zvláště podporují náš přístup k udržitelnosti, jsou označeny malým štítkem.

 

ŠTÍTEK NA VÝROBKU ZNAMENÁ NAŠE ZÁVAZKY V OBLASTECH:

 1. Udržitelná certifikovaná vlákna
  •Bavlna z udržitelných zdrojů
  •Viskóza a lyocell z udržitelných zdrojů
 2. Recyklovaná vlákna
  •Syntetická vlákna vyrobená z recyklovaného plastu
  •Bavlna nebo vlna vyrobená z recyklovaného textilního odpadu
 3. Výroba šetrná k životnímu prostředí
  •Inovativní technologie šetřící zdroje při výrobě džínů
  •Až o 80 procent méně vody a chemikálií v závislosti na produktu

 

UDRŽITELNÁ CERTIFIKOVANÁ VLÁKNA

Mnoho našich produktů nese označení udržitelnosti, protože při jejich výrobě dbáme na to, abychom vyráběli z udržitelně certifikovaných vláken. Jedná se o přírodní vlákna, jako je bavlna a viskóza nebo lyocell. Při pěstování bavlny se vyhýbáme umělému zavlažování a používáme méně pesticidů než při konvenčních metodách pěstování. Důležitým partnerem pro naše udržitelné získávání bavlny je iniciativa Better Cotton Initiative (BCI). Pěstitelé s licencí k prodeji této bavlny do dodavatelského řetězce musí splňovat minimální sociální a environmentální kritéria a prokazovat neustálé zlepšování v tomto ohledu. Z hlediska životního prostředí se BCI vyznačuje mimo jiné sníženým používáním pesticidů, lepší hospodárností s vodou a způsobem pěstování, které dbá na zachování úrodnosti půdy a biodiverzity. Udržitelně certifikovaná viskóza nebo lyocell pochází z udržitelně certifikovaného lesnictví FSC nebo PEFC. Další zpracování suroviny na přízi probíhá v uzavřeném výrobním cyklu, který znovu využívá použité zdroje a tím chrání životní prostředí.

 

RECYKLOVANÁ VLÁKNA

Abychom přispěli k oběhovému principu v textilní výrobě, stále více používáme v našich produktech recyklovaný vláknitý materiál. Na jedné straně používáme vlákna vyrobená z recyklovaného plastu, jako je vlákno REPREVE®. Na druhé straně existují i recyklovaná vlákna, která se získávají z textilního odpadu při výrobě nebo ze starého oblečení. Za tímto účelem se zbytky látky nebo oděvu, které již byly nošeny, nejprve rozloží na své původní složky, ze kterých se v různých procesních krocích vytvářejí nové suroviny a nové příze. Všechna recyklovaná vlákna použitá v našich produktech jsou certifikována podle Global Recycled Standard (GRS) nebo Recycled Claim Standard (RCS), a proto podléhají přísným kontrolám během výroby a distribuce.

 

VÝROBNÍ PROCES ŠETRNÝ K ŽIVOTNÍMU PROSTŘEDÍ

Barvení a praní zejména džínů je náročné na vodu, energii a chemikálie. Tyto procesní kroky mají tedy velký potenciál úspor. Abychom tento potenciál využili a nabídli v našich kolekcích více denimu s nízkým dopadem na životní prostředí, používáme metodu „Environmental Impact Measurement“ (EIM) od španělské technologické společnosti Jeanologia®. Použitím inovativních procesů, jako je laserová technologie, ozón nebo „E-Flow“, můžeme zvýšit bezpečnost práce a v závislosti na produktu snížit spotřebu vody a chemikálií až o 80 procent.

 • po - so: 09:00 - 21:00,
  ne: 10:00 - 21:00
 • 734526279
 • Móda

Umístění Obchodu

Podlaží

Informace o mapě

Bankomat
Infostánek
Přebalovací pult
dětské hřiště
eskalátor
WC pro tělesně postižené
WC
výtah

Načítání mapy...

2D

×
Show