Masarykovo náměstí 2799 Pardubice

Den Země s PALÁCEM Pardubice – 22. 4. 2022

News date: 21 dubna 2022

Svátek ekologie a zeleného myšlení je tu. Právě 22. dubna slavíme Den země – celosvětový svátek, který každý rok připomíná důležitost ochrany životního prostředí a ohleduplnosti vůči naší planetě. Jeho smyslem je zdůraznit nutnost ekologického a šetrného chování k přírodě a naší Zemi. Spolu s celým světem si tuto událost připomíná i Palác Pardubice, který se snaží přispět svou troškou do eko mlýna.

 

Palác Pardubice každý rok činí nové kroky, kterými přispívá k péči o životní prostředí a udržitelnosti.

 

Pomohli jsme například vysadit nové stromy v Pardubicích. Prostory Paláce jsou architektonicky i provozně řešeny s ohledem na životní prostředí. Zároveň poskytují skrýš jak mnoha hmyzím obyvatelům, tak třeba netopýrům nebo včelám. Na střeše budovy je nainstalována fotovoltaická elektrárna, díky které se jen za poslední čtvrtletí loňského roku podařilo ušetřit 11 MWh a je tak možné částečně pokrývat vlastní elektrickou spotřebu obchodního centra. Samozřejmostí je účelná recyklace odpadu a využívání dešťové vody, která ušetřila jen za loňský rok neuvěřitelných 1.000 m³ „běžné“ městské vody. Pasáž v prvním, druhém i třetím nadzemním podlaží prošla výměnou světel a díky instalaci LED osvětlení se daří ušetřit ročně o 67 % více energie.

 

Na udržitelnost nedbá jen samotný Palác, ale také některé jeho provozovny, kterým bychom rádi poděkovali, že společně s námi chrání naši planetu.

 

Mrkněte na jejich nové eko kolekce či produkty, třeba Vás něco zaujme. I drobné kroky každého z nás jsou důležité.

 

Bojujme za záchranu Země společně!